Eastman EMC-125 14000 RPM Marble Cutter
In stock
SKU
PTL.MAC.00005
Special Price
Rs. 2,721.00
Regular Price
Rs. 3,310.00
| Type of Product | Marble Cutter |
| No Load Speed | 14000 RPM |
| Power Input | 1480 W |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
Eastman EMC-125 14000 RPM Marble Cutter is available to buy in increments of 1
- Buy Eastman EMC-125 14000 RPM Marble Cutter online in India at wholesale rates. If you have been looking for Eastman EMC-125 14000 RPM Marble Cutter dealers, your search ends here as you can get the best Eastman EMC-125 14000 RPM Marble Cutter distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Eastman EMC-125 14000 RPM Marble Cutter of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Eastman EMC-125 14000 RPM Marble Cutter prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Eastman EMC-125 14000 RPM Marble Cutter rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you wont find anywhere else. Procure Eastman EMC-125 14000 RPM Marble Cutter today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Eastman EMC-125 14000 RPM Marble Cutter"
| SKU | PTL.MAC.00005 |
|---|---|
| Power Input | 1480 W |
| Type Of Product | marble cutter |
| Wheel Dia | 125 mm |
| Brand | Eastman |



