Hitachi - Koki Heat 2000W RH600T
In stock
SKU
PTL.HPT.00005
Special Price
Rs. 2,063.00
Regular Price
Rs. 2,509.00
| Type of Product | Heat Gun |
| Min. Temperature | 350 °C |
| Power Input | 2000 W |
| Voltage | 230 V |
| Weight | 0.57 Kg / 1.26 lbs |
Hitachi - Koki Heat 2000W RH600T is available to buy in increments of 1
- Features :
- 2 Heat Settings
- Overheating protection
- Cool air shot for quick cooling down
- Soft grip handle for more control and comfort
- Hanging hook for easy storage and stationary use
- Please Note: Product may differ (eg. colour) from the product Image displayed on website. Kindly check the technical specifications provided in description to make better purchase decision.
Product Specification
Product Specification for "Hitachi - Koki Heat 2000W RH600T"
| SKU | PTL.HPT.00005 |
|---|---|
| Power Input | 2000 W |
| Type Of Product | heat gun |
| Max Temperature | 600 C |
| Brand | Hitachi |



