STARK 10 mm Marble Cutter SM-5 (STSM-5)
In stock
SKU
PTL.MAC.00020
Special Price
Rs. 1,928.00
Regular Price
Rs. 2,345.00
| Type of Product | Marble Cutter |
| No Load Speed | 12000 Rpm |
| Power Input | 1200 Watt |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220-240 V |
STARK 10 mm Marble Cutter SM-5 (STSM-5) is available to buy in increments of 1
- powerful marble cutter for professional users filled with powerpack armature and field coil high-quality bearing and carbon. Best choice if you are looking for a quality product.
Product Specification
Product Specification for "STARK 10 mm Marble Cutter SM-5 (STSM-5)"
| SKU | PTL.MAC.00020 |
|---|---|
| Power Input | 1200 watt |
| Box Weight | 3 Kg |
| Type Of Product | marble cutter |
| Cutting Capacity | 10 mm |
| Brand | STARK |



