Bosch LBB1965/00 Plena Solutions Message Manager
In stock
SKU
SFT.PAS.VAS0007
Special Price
Rs. 58,328.00
Regular Price
Rs. 70,956.00
| Sub Type | Plena Solutions |
| Power Consumption | 50 VA |
| Distortion | <0.1% |
Bosch LBB1965/00 Plena Solutions Message Manager is available to buy in increments of 1
- Highly flexible standalone digital message player.
- Up to 12 messages and 12 trigger inputs.
- Downloads messages from a PC in WAV format.
- Compliant with standards for emergency sound systems.
- Zone control for Plena system preamplifier LBB 1925/10.
- Front panel control and remote control.
Product Specification
Product Specification for "Bosch LBB1965/00 Plena Solutions Message Manager"
| SKU | SFT.PAS.VAS0007 |
|---|---|
| Brand | Bosch |
| Supplied By | Indusuno |
| Battery | 24 VDC, 1A |
| Color | Charcoal |
| Frequency | 100 Hz - 11 kHz |
| Mounting | Standalone, 19 Inch Rack |
| Frequency Response | 100 Hz - 11 kHz |
| M | Standalone, 19 Inch Rack |
| Type | simple |
| Type Of Product | Message Manager |
| Battery Power Supply | 24 VDC, 1A |
| Distortion | <0.1% |
| Sub Type | Plena Solutions |



