Chicago Pneumatic RP9778 (Free Speed 14000 rpm) Angle Sanders
In stock
SKU
PNTC.PNT.SND.000019
Special Price
Rs. 9,341.00
Regular Price
Rs. 11,363.00
| Sku | PNTC.PNT.SND.000019 |
| Product Type | Angle Sander |
| Mfr. Model | RP9778 |
| Supplied by | Indusuno |
| Lead Time | Within 4 to 7 Days |
Chicago Pneumatic RP9778 (Free Speed 14000 rpm) Angle Sanders is available to buy in increments of 1
Buy Chicago Pneumatic RP9778 (Free Speed 14000 rpm) Angle Sanders online in India at wholesale rates. If you have been looking for Chicago Pneumatic RP9778 (Free Speed 14000 rpm) Angle Sanders dealers, your search ends here as you can get the best Chicago Pneumatic RP9778 (Free Speed 14000 rpm) Angle Sanders distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Chicago Pneumatic RP9778 (Free Speed 14000 rpm) Angle Sanders of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Chicago Pneumatic RP9778 (Free Speed 14000 rpm) Angle Sanders prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Chicago Pneumatic RP9778 (Free Speed 14000 rpm) Angle Sanders rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Chicago Pneumatic RP9778 (Free Speed 14000 rpm) Angle Sanders today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Chicago Pneumatic RP9778 (Free Speed 14000 rpm) Angle Sanders"
| SKU | PNTC.PNT.SND.000019 |
|---|---|
| Air Inlet | 1/4" |
| Height | 120 mm |
| Average Air Intake | 13 cfm |
| Part No | 6151939778 |
| Net Weight | 1 kg |
| Free Speed Rpm | 14000 Rpm |
| Type | simple |
| Pad Size | 125 mm |



