CRI 2 HP SL-2V-15DS-A 1 Phase Sewage Submersible Pumps - 68519
In stock
SKU
PUM.SESP.00033
Special Price
Rs. 17,010.00
Regular Price
Rs. 18,798.00
| Solid Handling Capacity | 44 mm |
| Item Code | 68519 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power (HP) | 2 HP |
CRI 2 HP SL-2V-15DS-A 1 Phase Sewage Submersible Pumps - 68519 is available to buy in increments of 1
Cri Submersible Sewage Pump Is The Best In Class Sewage Motor Pump Available In The Market. The Cri Sewage Water Pump Price Is Lowest In Market Without Compromising On The Quality.
Product Specification
Product Specification for "CRI 2 HP SL-2V-15DS-A 1 Phase Sewage Submersible Pumps - 68519"
| SKU | PUM.SESP.00033 |
|---|---|
| Outlet Size Mm | 50 Mm |
| Frequency Hz | 50 Hz |
| Type | simple |
| Brand | CRI |
| Supplied By | Indusuno |
| Power Kw | 1.5 Kw |



