CRI 5HP 40ST CRI4R-3E GENIE TT 40D 3P PR Submersible Pump
In stock
SKU
PUM.BP.00234
Special Price
Rs. 38,340.00
Regular Price
Rs. 40,400.00
| Voltage | 220 - 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power (HP) | 5 HP |
CRI 5HP 40ST CRI4R-3E GENIE TT 40D 3P PR Submersible Pump is available to buy in increments of 1
Cri Submersible Pump Is The Best In Class Borewell Submersible Pump Available In The Market. The Cri Submersible Water Pump Price Is Lowest In Market Without Compromising On The Quality.
Product Specification
Product Specification for "CRI 5HP 40ST CRI4R-3E GENIE TT 40D 3P PR Submersible Pump"
| SKU | PUM.BP.00234 |
|---|---|
| Type | simple |
| Rating Hp | 3.0HP |
| Brand | Kirloskar |
| Supplied By | Indusuno |
| Rating Kw | 2.2 kW |



