CRI S6G-11/10 5HP DELMA 50D AS6 DL SSI 3Ph Submersible Pump
In stock
SKU
PUM.BP.00235
Special Price
Rs. 22,302.00
Regular Price
Rs. 23,500.00
| Voltage | 220 - 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power (HP) | 5 HP |
CRI S6G-11/10 5HP DELMA 50D AS6 DL SSI 3Ph Submersible Pump is available to buy in increments of 1
Cri Submersible Pump Is The Best In Class Borewell Submersible Pump Available In The Market. The Cri Submersible Water Pump Price Is Lowest In Market Without Compromising On The Quality.
Product Specification
Product Specification for "CRI S6G-11/10 5HP DELMA 50D AS6 DL SSI 3Ph Submersible Pump"
| SKU | PUM.BP.00235 |
|---|---|
| Type | simple |
| Rating Hp | 1.02HP |
| Brand | Kirloskar |
| Supplied By | Indusuno |
| Rating Kw | 0.75 kW |



