Crompton 10 HP Horizontal Openwell Submersible Pump 7.5 KW OWQH10.2G-39
In stock
SKU
PUM.OP.00242
Special Price
Rs. 4,615.00
Regular Price
Rs. 7,320.00
| Power | 7.5 KW |
| Power (HP) | 10 HP |
| Model No | OWQH10.2G-39 |
| Head Range (ft) | 79-128 ft |
Crompton 10 HP Horizontal Openwell Submersible Pump 7.5 KW OWQH10.2G-39 is available to buy in increments of 1
Crompton Submersible Pump Is The Best In Class Openwell Submersible Pump Available In The Market. The Crompton Submersible Water Pump Price Is Lowest In Market Without Compromising On The Quality.
Product Specification
Product Specification for "Crompton 10 HP Horizontal Openwell Submersible Pump 7.5 KW OWQH10.2G-39"
| SKU | PUM.OP.00242 |
|---|---|
| Frequency Hz | 50 Hz/Ac |
| Speed | 2800 rpm |
| Type | simple |
| Phase | Single Phase |
| Brand | V-Guard |
| Supplied By | Indusuno |
| Head | 6 - 30 m |



