Cumi CAG 125 125 mm Wheel Dia 11000 RPM Angle Grinder
In stock
SKU
PTL.ANG.00010
Special Price
Rs. 3,468.00
Regular Price
Rs. 4,218.00
| Type of Product | Angle Grinder |
| Speed (RPM) | 11000 rpm |
| Spindle Thread | M14 |
| Bore Dia | 22 mm |
| Power Input voltage | 230 V |
Cumi CAG 125 125 mm Wheel Dia 11000 RPM Angle Grinder is available to buy in increments of 1
- Applications:For Metal Grinding mainly
- Note Product comes without wheel.
Product Specification
Product Specification for "Cumi CAG 125 125 mm Wheel Dia 11000 RPM Angle Grinder"
| SKU | PTL.ANG.00010 |
|---|---|
| Bore Diameter | 22 mm |
| Power Input | 950 W |
| Wheel Dia | 125 mm |
| Speed Rpm | 11000 RPM |
| Brand | Cumi |



