Cumi CDG 06 26000 RPM Die Grinder (Wheel Dia 25 max mm, )
In stock
SKU
PTL.ANG.00016
Special Price
Rs. 2,763.00
Regular Price
Rs. 3,360.00
| Type of Product | Angle Grinder |
| Speed (RPM) | 26000 rpm |
| Power Input voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Wheel Dia. | 25 max mm |
Cumi CDG 06 26000 RPM Die Grinder (Wheel Dia 25 max mm, ) is available to buy in increments of 1
- Applications:For Metal Grinding mainly
- Note Product comes without wheel.
Product Specification
Product Specification for "Cumi CDG 06 26000 RPM Die Grinder (Wheel Dia 25 max mm, )"
| SKU | PTL.ANG.00016 |
|---|---|
| Wheel Dia | 25 max mm |
| Speed Rpm | 26000 rpm |
| Brand | Cumi |
Related Products
Check items to add to the cart or



