Dewalt Cordless Impact Driver Black & Yellow DCF887D2-QW (5Ah)
In stock
SKU
PTL.IMD.00018
Special Price
Rs. 18,485.00
Regular Price
Rs. 22,488.00
| Weight | 1.52Kg |
| Model No | DCF887D2-QW |
| Battery Capacity | 5Ah |
| IPM | 0-3800IPM |
Dewalt Cordless Impact Driver Black & Yellow DCF887D2-QW (5Ah) is available to buy in increments of 1
- DCF887D2-QW 18v 3 speed impact driver also has 205nm of torque which is 28% more powerful than its predecessor the DCF886. Precision drive on speed 1 gives you more control over smaller screws.
Product Specification
Product Specification for "Dewalt Cordless Impact Driver Black & Yellow DCF887D2-QW (5Ah)"
| SKU | PTL.IMD.00018 |
|---|---|
| Ipm | 0-3800IPM |
| Input Power | 18V |
| Tool Head | 6.35 mm |
| Torque | 205 Nm |
| Color | Black & Yellow |
| Battery Capacity | 5 ah |
| Brand | Dewalt |



