Dewalt Cordless Impact Driver Black & Yellow DCF815D2-QW (2Ah)
In stock
SKU
PTL.IMD.00019
Special Price
Rs. 11,884.00
Regular Price
Rs. 14,457.00
| Weight | 437g |
| Battery Type | Li-ion |
| Model No | DCF815D2-QW |
| Battery Capacity | 2Ah |
| IPM | 3400IPM |
Dewalt Cordless Impact Driver Black & Yellow DCF815D2-QW (2Ah) is available to buy in increments of 1
- Dewalt present a unique tool to cater to the needs of the handyman in all of us and thus have meticulously crafted this 10.8v cordless impact driver to stand with you to face the test of time and tackle any challenge thrown at you. With its long lasting 2.0ah battery, and not just 1 but 2 of them will definitely pace along with you to beat any and all challenges without giving up or dying down.
Product Specification
Product Specification for "Dewalt Cordless Impact Driver Black & Yellow DCF815D2-QW (2Ah)"
| SKU | PTL.IMD.00019 |
|---|---|
| Dimension | 34.4x33.9x9.2cm |
| Ipm | 3400IPM |
| Input Power | 10.8V |
| Torque | 107 nm |
| Color | Black & Yellow |
| Battery Type | li-ion |
| Battery Capacity | 2 ah |
| Brand | Dewalt |



