Dewalt Cordless Impact Driver Black & Yellow DCF801D2-QW (2Ah)
In stock
SKU
PTL.IMD.00020
Special Price
Rs. 13,818.00
Regular Price
Rs. 16,809.00
| Weight | 800g |
| Battery Type | Li-ion |
| Model No | DCF801D2-QW |
| Battery Capacity | 2Ah |
| Torque | 163 Nm |
Dewalt Cordless Impact Driver Black & Yellow DCF801D2-QW (2Ah) is available to buy in increments of 1
- Buy Dewalt Cordless Impact Driver Black & Yellow DCF801D2-QW (2Ah) online in India at wholesale rates. If you have been looking for Dewalt Cordless Impact Driver Black & Yellow DCF801D2-QW (2Ah) dealers, your search ends here as you can get the best Dewalt Cordless Impact Driver Black & Yellow DCF801D2-QW (2Ah) distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Dewalt Cordless Impact Driver Black & Yellow DCF801D2-QW (2Ah) of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Dewalt Cordless Impact Driver Black & Yellow DCF801D2-QW (2Ah) prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Dewalt Cordless Impact Driver Black & Yellow DCF801D2-QW (2Ah) rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you wont find anywhere else. Procure Dewalt Cordless Impact Driver Black & Yellow DCF801D2-QW (2Ah) today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Dewalt Cordless Impact Driver Black & Yellow DCF801D2-QW (2Ah)"
| SKU | PTL.IMD.00020 |
|---|---|
| Dimension | 43.5x35x12cm |
| Input Power | 12V |
| Included | 2 pcs 2ah batteries |
| Torque | 163 Nm |
| Color | Black & Yellow |
| Battery Type | li-ion |
| Battery Capacity | 2 ah |
| Brand | Dewalt |



