Dewalt DZC1-IN Zirconia Fiber Sanding Disc (180 mm x 22.23 mm)
In stock
SKU
PTL.PTA.SAP.00023
Special Price
Rs. 153.00
Regular Price
Rs. 186.00
| Diameter | 180 mm |
| Grit | 24 |
| Model No | DZC1-IN |
Dewalt DZC1-IN Zirconia Fiber Sanding Disc (180 mm x 22.23 mm) is available to buy in increments of 1
- ZIR Fiber Disc G24 180 x 22.23
Product Specification
Product Specification for "Dewalt DZC1-IN Zirconia Fiber Sanding Disc (180 mm x 22.23 mm)"
| SKU | PTL.PTA.SAP.00023 |
|---|---|
| Bore Diameter | 22.23 mm |
| Dimension | 180 mm x 22.23 mm |
| Type Of Product | fiber sanding disc |
| Features | extended performance zirconia grain for heavy stock removal.proprietary material mix ensures durable long life discs.tough fiber backing prevents tearing. |
| Applications | ferrous metal |
| Brand | Dewalt |



