zenvo Solar Panel is the best in class solar panels for home available in the market. The zenvo Solar Panel Price is lowest in market without compromising on the quality.
Buy Zenvo 410W Mono Perc Solar Panel online in India at wholesale rates. If you have been looking for Zenvo 410W Mono Perc Solar Panel dealers, your search ends here as you can get the best Zenvo 410W Mono Perc Solar Panel distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Zenvo 410W Mono Perc Solar Panel of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Zenvo 410W Mono Perc Solar Panel prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Zenvo 410W Mono Perc Solar Panel rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Zenvo 410W Mono Perc Solar Panel today and avail the best offers on your purchase.
Buy Zenvo 410W Mono Perc Solar Panel online in India at wholesale rates. If you have been looking for Zenvo 410W Mono Perc Solar Panel dealers, your search ends here as you can get the best Zenvo 410W Mono Perc Solar Panel distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Zenvo 410W Mono Perc Solar Panel of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Zenvo 410W Mono Perc Solar Panel prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Zenvo 410W Mono Perc Solar Panel rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Zenvo 410W Mono Perc Solar Panel today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Zenvo 410W Mono Perc Solar Panel"
| SKU | SLR.SRP.00295 |
|---|---|
| Warranty In Months | 300 |
| Current At Maximum Power | 9.72A |
| Substrate | Tri Layer Backsheet |
| Open Circuit Voltage Voc | 49.60V |
| Solar Cell Per Module Units | 72 cells; 5 Bus Bars |
| Solar Cell Type | Mono‐crystalline PERC |
| Short Circuit Current Isc | 10.17A |
| Price Per Watt | 35 |
| Voltage At Maximum Power | 42.40A |
| Dimension | 1985 x 1000 x 35 mm |
| Type Of Product | Mono Perc Solar Panel |
| Type | simple |



