Finolex Submersible Flat Cable 3 Core 100m 2.5 Sq. Mtr. 13703051.0
In stock
SKU
EL.CAW.S0029
Special Price
Rs. 8,679.00
Regular Price
Rs. 10,240.00
| Type | Submersible Flat Cable |
| Size (Sq. mm) | 2.5 Sq. Mtr. |
| No. of Cores | 3 Core |
| Cable Length | 100m |
| No. of Strands | 36.0 |
Finolex Submersible Flat Cable 3 Core 100m 2.5 Sq. Mtr. 13703051.0 is available to buy in increments of 1
Buy Finolex Submersible Flat Cable 3 Core 100m 2.5 Sq. Mtr. 13703051.0 online in India at wholesale rates. If you have been looking for Finolex Submersible Flat Cable 3 Core 100m 2.5 Sq. Mtr. 13703051.0 dealers, your search ends here as you can get the best Finolex Submersible Flat Cable 3 Core 100m 2.5 Sq. Mtr. 13703051.0 distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Finolex Submersible Flat Cable 3 Core 100m 2.5 Sq. Mtr. 13703051.0 of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Finolex Submersible Flat Cable 3 Core 100m 2.5 Sq. Mtr. 13703051.0 prices, you can be totally sure to get the best rates as INDUSUNO brings you genuine Finolex Submersible Flat Cable 3 Core 100m 2.5 Sq. Mtr. 13703051.0 rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you wont find anywhere else. Procure Finolex Submersible Flat Cable 3 Core 100m 2.5 Sq. Mtr. 13703051.0 today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Finolex Submersible Flat Cable 3 Core 100m 2.5 Sq. Mtr. 13703051.0"
| SKU | EL.CAW.S0029 |
|---|---|
| Cable Length | 100 meter |
| No of Strands | 36 |
| No Of Cores | 3 core |
| Feature | 1 |
| Dia Of Conductor Strands | 3 mm |
| Length Mtr | 100m |



