Buy Goldi Green 335wt Poly Solar Panel online in India at wholesale rates. If you have been looking for Goldi Green 335wt Poly Solar Panel dealers, your search ends here as you can get the best Goldi Green 335wt Poly Solar Panel distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Goldi Green 335wt Poly Solar Panel of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Goldi Green 335wt Poly Solar Panel prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Goldi Green 335wt Poly Solar Panel rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Goldi Green 335wt Poly Solar Panel today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Goldi Green 335wt Poly Solar Panel"
| SKU | SLR.SRP.00308 |
|---|---|
| Open Circuit Voltage | 45.70 V |
| Wattage | 335W |
| Operating Voltage | 24V |
| Front Glass Thickness | 3.2 mm |
| Solar Panel Type | Polycrystalline |
| No Of Cells | 72 cells |
| Short Circuit Voltage | 9.05 A |
| Voltage Max | 36.90 V |
| Voltage Power | 36.90 V |
| Efficiency | 16.53% |
| Dimension | 1955 x 990 x 35 mm |
| Type Of Product | Poly Solar Panel |
| Type | simple |
| Temperature | -40 to 85 Degree C |



