Hager is a full range supplier of electrical installation systems for building, residential and commercial properties.
Hager has been synonymous with an extensive and complete offering.
Highest quality, cutting-edge products, modularity, ease of installation, ease of use, excellent service and sophisticated design.
Buy Hager NCN363N 3 Pole C Curve Type 63 A MCB online in India at wholesale rates. If you have been looking for Hager NCN363N 3 Pole C Curve Type 63 A MCB dealers, your search ends here as you can get the best Hager NCN363N 3 Pole C Curve Type 63 A MCB distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Hager NCN363N 3 Pole C Curve Type 63 A MCB of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Hager NCN363N 3 Pole C Curve Type 63 A MCB prices, you can be totally sure to get the best rates as INDUSUNO brings you genuine Hager NCN363N 3 Pole C Curve Type 63 A MCB rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you wont find anywhere else. Procure Hager NCN363N 3 Pole C Curve Type 63 A MCB today and avail the best offers on your purchase.
Hager has been synonymous with an extensive and complete offering.
Highest quality, cutting-edge products, modularity, ease of installation, ease of use, excellent service and sophisticated design.
Buy Hager NCN363N 3 Pole C Curve Type 63 A MCB online in India at wholesale rates. If you have been looking for Hager NCN363N 3 Pole C Curve Type 63 A MCB dealers, your search ends here as you can get the best Hager NCN363N 3 Pole C Curve Type 63 A MCB distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Hager NCN363N 3 Pole C Curve Type 63 A MCB of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Hager NCN363N 3 Pole C Curve Type 63 A MCB prices, you can be totally sure to get the best rates as INDUSUNO brings you genuine Hager NCN363N 3 Pole C Curve Type 63 A MCB rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you wont find anywhere else. Procure Hager NCN363N 3 Pole C Curve Type 63 A MCB today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Hager NCN363N 3 Pole C Curve Type 63 A MCB"
| SKU | EL.SGA.MCB.01139 |
|---|---|
| Feature | 1 |
| Type Of Product | miniature circuit breakers |
| Standard | iec 60898-1:2002 , is/iec 60898-1:2002 |
| Energy Limiting Class | Class 3 |
| Frequency Hz | 50/60 Hz |
| Impulse Withstand Voltage | 4000 V |
| Pole Type | Three Pole |
| Rated Voltage | 230/400 V |



