Mounting
Ideal for low height
Performance
More than 2000 RPM hi air thrust
Safety
Grill for protection
Buy Havells FHPCISTIVR12 300 mm Ciera Cabin Fan Cabin Fans online in India at wholesale rates. If you have been looking for Havells FHPCISTIVR12 300 mm Ciera Cabin Fan Cabin Fans dealers, your search ends here as you can get the best Havells FHPCISTIVR12 300 mm Ciera Cabin Fan Cabin Fans distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Havells FHPCISTIVR12 300 mm Ciera Cabin Fan Cabin Fans of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Havells FHPCISTIVR12 300 mm Ciera Cabin Fan Cabin Fans prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Havells FHPCISTIVR12 300 mm Ciera Cabin Fan Cabin Fans rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Havells FHPCISTIVR12 300 mm Ciera Cabin Fan Cabin Fans today and avail the best offers on your purchase.
Related keyword-:-
wall mounted fan .
Product Specification
Product Specification for "Ciera Cabin Fan"
| SKU | EL.ELA.WF.00009 |
|---|---|
| Power Supply | 230 V |
| Air Delivery Cu Mtr Min | 75 |
| Supplied By | Indusuno |
| Sound Level | 60-63 dB |
| Speed Rpm | 300 |
| Type | simple |
| Color | White |
| No. Of Blades | 3 |
| Sweep Size Mm | 300 mm |
| Features | Guard - 100 Spokes, Blade design - Aerodynamically designed & Balanced Blade |



