Hitachi - Koki CN16SA 400W Nibbler (RPM 2300)
In stock
SKU
PTL.SPT.NBS.00005
Special Price
Rs. 30,881.00
Regular Price
Rs. 37,567.00
| Type of Product | Nibbler |
| No Load Spm/Rpm | 2300.0 |
| Weight (Kg) | 1.6 kg |
| Power Input | 400 W |
Hitachi - Koki CN16SA 400W Nibbler (RPM 2300) is available to buy in increments of 1
- 3 Positive stop die holder allows for straight, right and left cutting. Downward cutting allows for cutting of trapezoidal metal plate.
Product Specification
Product Specification for "Hitachi - Koki CN16SA 400W Nibbler (RPM 2300)"
| SKU | PTL.SPT.NBS.00005 |
|---|---|
| Power Input | 400 W |
| Type Of Product | nibbler |
| Product Accessories | 2 hexagonal bar wrenches |
| Brand | Hitachi |



