Hitachi - Koki WH10DAL 0-2700 RPM Cordless Impact Driver Without Battery
In stock
SKU
PTL.IMD.00015
Special Price
Rs. 16,821.00
Regular Price
Rs. 20,463.00
| Battery Voltage | 10.8V |
| Overall Length | 151mm |
| No Load Speed | 0-2700 RPM |
| Machine Screw | 4 - 8mm |
Hitachi - Koki WH10DAL 0-2700 RPM Cordless Impact Driver Without Battery is available to buy in increments of 1
- Features :
- Best in class 1 higher tightening torque 108Nm
- Best in class faster tightening speed
- Runtime per charge
- With hook
- Slim handle fits user's hand
- Bright LED light
- Battery type (sold separately)
- Please Note: Product may differ (eg. colour) from the product Image displayed on website. Kindly check the technical specifications provided in description to make better purchase decision.
Product Specification
Product Specification for "Hitachi - Koki WH10DAL 0-2700 RPM Cordless Impact Driver Without Battery"
| SKU | PTL.IMD.00015 |
|---|---|
| Battery Voltage | 10.8V |
| High Tension Bolt | 5 - 10 mm |
| Type Of Product | cordless impact driver |
| Brand | Hitachi - Koki |



