Hitachi WR22SE 1400 RPM Impact Wrenches with Brushless Motor
In stock
SKU
PNTC.PNT.IW.000022
Special Price
Rs. 44,904.00
Regular Price
Rs. 54,624.00
| Sku | PNTC.PNT.IW.000022 |
| Product Type | Impact Wrenches with Brushless Motor |
| Mfr. Model | WR22SE |
| Supplied by | Indusuno |
| Lead Time | Within 4 to 7 Days |
Hitachi WR22SE 1400 RPM Impact Wrenches with Brushless Motor is available to buy in increments of 1
Standard Accessories: Side Handle, Carrying Case
Buy Hitachi WR22SE 1400 RPM Impact Wrenches with Brushless Motor online in India at wholesale rates. If you have been looking for Hitachi WR22SE 1400 RPM Impact Wrenches with Brushless Motor dealers, your search ends here as you can get the best Hitachi WR22SE 1400 RPM Impact Wrenches with Brushless Motor distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Hitachi WR22SE 1400 RPM Impact Wrenches with Brushless Motor of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Hitachi WR22SE 1400 RPM Impact Wrenches with Brushless Motor prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Hitachi WR22SE 1400 RPM Impact Wrenches with Brushless Motor rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Hitachi WR22SE 1400 RPM Impact Wrenches with Brushless Motor today and avail the best offers on your purchase.
Related keyword-:-
air impact wrench , electric impact wrench , heavy duty impact wrench , pneumatic impact wrench .
Product Specification
Product Specification for "Hitachi WR22SE 1400 RPM Impact Wrenches with Brushless Motor"
| SKU | PNTC.PNT.IW.000022 |
|---|---|
| High Tension Bolt | 16 22 mm |
| Square Drive | 3/4" |
| No Load Speed | 1400 rpm |
| Maximum Torque | 620 Nm |
| Type | simple |



