JELPC Double Acting Type Cylinder 12 mm Bore 80 mm Stroke MA-S.12.80
In stock
SKU
PNTC.PAC.RDC.000039
Special Price
Rs. 1,022.00
Regular Price
Rs. 1,243.00
| Sku | PNTC.PAC.RDC.000039 |
| Product Type | Double Acting Type Cylinder |
| Mfr. Model | MAS.12.80 |
| Supplied by | Indusuno |
| Lead Time | Within 4 to 7 Days |
JELPC Double Acting Type Cylinder 12 mm Bore 80 mm Stroke MA-S.12.80 is available to buy in increments of 1
Specification:-
Fluid: Air.
Proof Pressure: 15.0bar (1.5MPa).
Temperature range: -5~70.
Buy JELPC Double Acting Type Cylinder 12 mm Bore 80 mm Stroke MA-S.12.80 online in India at wholesale rates. If you have been looking for JELPC Double Acting Type Cylinder 12 mm Bore 80 mm Stroke MA-S.12.80 dealers, your search ends here as you can get the best JELPC Double Acting Type Cylinder 12 mm Bore 80 mm Stroke MA-S.12.80 distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase JELPC Double Acting Type Cylinder 12 mm Bore 80 mm Stroke MA-S.12.80 of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the JELPC Double Acting Type Cylinder 12 mm Bore 80 mm Stroke MA-S.12.80 prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine JELPC Double Acting Type Cylinder 12 mm Bore 80 mm Stroke MA-S.12.80 rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure JELPC Double Acting Type Cylinder 12 mm Bore 80 mm Stroke MA-S.12.80 today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "JELPC Double Acting Type Cylinder 12 mm Bore 80 mm Stroke MA-S.12.80"
| SKU | PNTC.PAC.RDC.000039 |
|---|---|
| Bore Size | 12 mm |
| Stroke | 80 mm |
| Operating Pressure | 1 to 10 bar |
| Temperature Range | 20 to 70ºC |
| Type | simple |



