KHK 50 mm Inner Dia Linear Ball Bearing KH 5070PP
In stock
SKU
BEA.ACE.LNR.BEA.00024
Special Price
Rs. 1,164.00
Regular Price
Rs. 1,416.00
| Model No | KH 5070PP |
| Series | KH Series |
| Inside Diameter | 50 mm |
| Outside Diameter | 62 mm |
KHK 50 mm Inner Dia Linear Ball Bearing KH 5070PP is available to buy in increments of 1
Buy KHK 50 mm Inner Dia Linear Ball Bearing KH 5070PP online in India at wholesale rates. If you have been looking for KHK 50 mm Inner Dia Linear Ball Bearing KH 5070PP dealers, your search ends here as you can get the best KHK 50 mm Inner Dia Linear Ball Bearing KH 5070PP distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase KHK 50 mm Inner Dia Linear Ball Bearing KH 5070PP of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the KHK 50 mm Inner Dia Linear Ball Bearing KH 5070PP prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine KHK 50 mm Inner Dia Linear Ball Bearing KH 5070PP rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure KHK 50 mm Inner Dia Linear Ball Bearing KH 5070PP today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "KHK 50 mm Inner Dia Linear Ball Bearing KH 5070PP"
| SKU | BEA.ACE.LNR.BEA.00024 |
|---|---|
| Inside Diameter | 50 mm |
| Type | simple |
| Type Of Product | Linear Ball Bearing |
| Width | 70 mm |
| Outside_Diameter | 62 mm |


