KHK Bore Dia-25 mm Cast Iron Pillow Block Bearing UCP 205F
In stock
SKU
BEA.PLW.BLOK.BEA.00142
Special Price
Rs. 384.00
Regular Price
Rs. 468.00
| Model No | UCP 205F |
| Series | UCP Series |
| Material | Cast Iron |
| Bore Diameter | 25 mm |
KHK Bore Dia-25 mm Cast Iron Pillow Block Bearing UCP 205F is available to buy in increments of 1
Buy KHK Bore Dia-25 mm Cast Iron Pillow Block Bearing UCP 205F online in India at wholesale rates. If you have been looking for KHK Bore Dia-25 mm Cast Iron Pillow Block Bearing UCP 205F dealers, your search ends here as you can get the best KHK Bore Dia-25 mm Cast Iron Pillow Block Bearing UCP 205F distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase KHK Bore Dia-25 mm Cast Iron Pillow Block Bearing UCP 205F of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the KHK Bore Dia-25 mm Cast Iron Pillow Block Bearing UCP 205F prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine KHK Bore Dia-25 mm Cast Iron Pillow Block Bearing UCP 205F rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure KHK Bore Dia-25 mm Cast Iron Pillow Block Bearing UCP 205F today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "KHK Bore Dia-25 mm Cast Iron Pillow Block Bearing UCP 205F"
| SKU | BEA.PLW.BLOK.BEA.00142 |
|---|---|
| Type | simple |
| Type Of Product | Pillow Block Bearing |
| Bore Diameter | 25 Mm |
| Shaft Axis Distance | 36.5 mm |
| Width | 34 mm |



