Kirloskar Clear Water Sewage Pump Eterna 1300 - BW (1.75 HP)
In stock
SKU
PUM.SESP.00011
Special Price
Rs. 29,810.00
Regular Price
Rs. 30,900.00
| Voltage | 230V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power (HP) | 1.75 HP |
| Model No | Eterna 1300 BW |
| Power (KW) | 1.3 KW |
Kirloskar Clear Water Sewage Pump Eterna 1300 - BW (1.75 HP) is available to buy in increments of 1
Kirloskar Submersible Sewage Pump Is The Best In Class Sewage Motor Pump Available In The Market. The Kirloskar Sewage Water Pump Price Is Lowest In Market Without Compromising On The Quality.
Product Specification
Product Specification for "Kirloskar Clear Water Sewage Pump Eterna 1300 - BW (1.75 HP)"
| SKU | PUM.SESP.00011 |
|---|---|
| Frequency Hz | 50 Hz |
| Type | simple |
| Rpm Speed | 2800 Rpm |
| Phase | Single Phase |
| Brand | Kirloskar |
| Supplied By | Indusuno |
| Protection Class | IP 68 |
| Power Kw | 1.3 Kw |



