KPT 100mm 750W Straight Grinder KSG4
In stock
SKU
PNTC.PNT.PG.000148
Special Price
Rs. 5,936.00
Regular Price
Rs. 7,220.00
| Sku | PNTC.PNT.PG.000148 |
| Product Type | Straight Grinder |
| Mfr. Model | KSG4 |
| Supplied by | Indusuno |
| Lead Time | Within 4 to 7 Days |
KPT 100mm 750W Straight Grinder KSG4 is available to buy in increments of 1
Buy KPT 100mm 750W Straight Grinder KSG4 online in India at wholesale rates. If you have been looking for KPT 100mm 750W Straight Grinder KSG4 dealers, your search ends here as you can get the best KPT 100mm 750W Straight Grinder KSG4 distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase KPT 100mm 750W Straight Grinder KSG4 of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the KPT 100mm 750W Straight Grinder KSG4 prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine KPT 100mm 750W Straight Grinder KSG4 rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure KPT 100mm 750W Straight Grinder KSG4 today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "KPT 100mm 750W Straight Grinder KSG4"
| SKU | PNTC.PNT.PG.000148 |
|---|---|
| Wheel Dia | 100 mm |
| Overall Length | 530 mm |
| No Load Speed | 6000 rpm |
| Power Consumption | 750 W |
| Rated Frequency | 50 Hz |
| Type | simple |



