KPT 1100W Straight Grinder HD1290 K3
In stock
SKU
PNTC.PNT.PG.000145
Special Price
Rs. 9,505.00
Regular Price
Rs. 11,561.00
| Sku | PNTC.PNT.PG.000145 |
| Product Type | Straight Grinder |
| Mfr. Model | HD1290 K3 |
| Supplied by | Indusuno |
| Lead Time | Within 4 to 7 Days |
KPT 1100W Straight Grinder HD1290 K3 is available to buy in increments of 1
Buy KPT 1100W Straight Grinder HD1290 K3 online in India at wholesale rates. If you have been looking for KPT 1100W Straight Grinder HD1290 K3 dealers, your search ends here as you can get the best KPT 1100W Straight Grinder HD1290 K3 distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase KPT 1100W Straight Grinder HD1290 K3 of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the KPT 1100W Straight Grinder HD1290 K3 prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine KPT 1100W Straight Grinder HD1290 K3 rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure KPT 1100W Straight Grinder HD1290 K3 today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "KPT 1100W Straight Grinder HD1290 K3"
| SKU | PNTC.PNT.PG.000145 |
|---|---|
| Wheel Dia | 100 mm |
| Overall Length | 600 mm |
| No Load Speed | 5800 rpm |
| Power Input | 1100 W |
| Type | simple |



