Long Swing Clamp Arm Steel Clamping Force 2 600 lb For Plunger Dia 0.876 in to 0.877 in Overall Length 7.06 in Compatible Swing Clamps STLD121 STLS121 STRD121 STRS121
Product Specification
Product Specification for "Long Swing Clamp Arm 2600 lb Force"
| SKU | 5UWY9 |
|---|---|
| Weight | 1.540000 |
| For Plunger Dia | 0.876 in to 0.877 in |
| Item | Long Swing Clamp Arm |
| Overall Length | 7.06 in |
| Clamping Force | 2,600 lb |
| Type | simple |
| Height | 3.7 |
| Width | 3.8 |
| Unspsc Code | 23153140 |



