Makita 12V 16mm Cordless Rotary Hammer HR140DWYE1
In stock
SKU
PTL.CPT.CRT.00104
Special Price
Rs. 15,184.00
Regular Price
Rs. 18,471.00
| Net Weight | 1.9 kg |
| Voltage | 12V |
| Charger | DC10WD |
| Impact Energy | 1.0 J |
Makita 12V 16mm Cordless Rotary Hammer HR140DWYE1 is available to buy in increments of 1
- Buy Makita 12V 16mm Cordless Rotary Hammer HR140DWYE1 online in India at wholesale rates. If you have been looking for Makita 12V 16mm Cordless Rotary Hammer HR140DWYE1 dealers, your search ends here as you can get the best Makita 12V 16mm Cordless Rotary Hammer HR140DWYE1 distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Makita 12V 16mm Cordless Rotary Hammer HR140DWYE1 of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Makita 12V 16mm Cordless Rotary Hammer HR140DWYE1 prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Makita 12V 16mm Cordless Rotary Hammer HR140DWYE1 rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you wont find anywhere else. Procure Makita 12V 16mm Cordless Rotary Hammer HR140DWYE1 today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Makita 12V 16mm Cordless Rotary Hammer HR140DWYE1"
| SKU | PTL.CPT.CRT.00104 |
|---|---|
| Battery | BL1016*2 |
| Type Of Product | cordless rotary ha mmer |
| Dimensions L X W X H | 246 x 74 x 179 mm |
| Net Weight | 1.9 kg |
| Capacity | 16 mm |
| Brand | Makita |



