Makita 12V max Li-ion 180mm (7") Cordless Automatic Swing Neck Fan CF101DZ
In stock
SKU
PTL.CPT.CRT.00091
Special Price
Rs. 4,448.00
Regular Price
Rs. 5,411.00
| Type of Product | Cordless Fan |
| Net Weight | 1.3 - 1.7 kg |
| Voltage | 12V |
| Model | CF101DZ |
Makita 12V max Li-ion 180mm (7") Cordless Automatic Swing Neck Fan CF101DZ is available to buy in increments of 1
- Note : Battery & Battery Charger are not Included.
- Features
- Power using 12V Max Li-ion batteries or AC power
- Adjustable fan head angle up and down, left and right
- 180m/min maximum wind speed
- Off-timer switch with selections: 1, 2 & 4 hours
- Includes adjustable hook allowing the fan to hang
Product Specification
Product Specification for "Makita 12V max Li-ion 180mm (7") Cordless Automatic Swing Neck Fan CF101DZ"
| SKU | PTL.CPT.CRT.00091 |
|---|---|
| Type Of Product | cordless fan |
| Dimensions L X W X H | 185x260x284 mm, (7-1/4"x10-1/4"x11-1/8") |
| Net Weight | 1.3 - 1.7 kg |
| Air Flow | high / medium / low: 4.6 / 3.8 / 3.0 l/min |
| Brand | Makita |



