Makita 12V max Li-ion Cordless Impact Driver Tools TD111DWAE
In stock
SKU
PTL.CPT.CRT.00112
Special Price
Rs. 15,222.00
Regular Price
Rs. 18,518.00
| Net Weight | 0.97 kg |
| Voltage | 12V |
| Charger | DC10WD |
Makita 12V max Li-ion Cordless Impact Driver Tools TD111DWAE is available to buy in increments of 1
- Buy Makita 12V max Li-ion Cordless Impact Driver Tools TD111DWAE online in India at wholesale rates. If you have been looking for Makita 12V max Li-ion Cordless Impact Driver Tools TD111DWAE dealers, your search ends here as you can get the best Makita 12V max Li-ion Cordless Impact Driver Tools TD111DWAE distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Makita 12V max Li-ion Cordless Impact Driver Tools TD111DWAE of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Makita 12V max Li-ion Cordless Impact Driver Tools TD111DWAE prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Makita 12V max Li-ion Cordless Impact Driver Tools TD111DWAE rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you wont find anywhere else. Procure Makita 12V max Li-ion Cordless Impact Driver Tools TD111DWAE today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Makita 12V max Li-ion Cordless Impact Driver Tools TD111DWAE"
| SKU | PTL.CPT.CRT.00112 |
|---|---|
| Battery | BL1021B*2 |
| Hex Shank Size | 6.35 mm (1/4") |
| Type Of Product | cordless impact driver |
| Dimensions L X W X H | 135x66x210 mm (5-5/16"x2-5/8"x8-1/4") |
| Net Weight | 0.97 kg |
| Brand | Makita |



