Makita 12V max Li-ion Cordless Multi Cutter CP100DZ
In stock
SKU
PTL.CPT.CRT.00035
Special Price
Rs. 5,028.00
Regular Price
Rs. 6,117.00
| Net Weight | 0.72 - 0.88 kg |
| Voltage | 12V |
| No load speed (rpm) | 300 |
Makita 12V max Li-ion Cordless Multi Cutter CP100DZ is available to buy in increments of 1
- Note : Battery & Battery Charger are not Included.
Product Specification
Product Specification for "Makita 12V max Li-ion Cordless Multi Cutter CP100DZ"
| SKU | PTL.CPT.CRT.00035 |
|---|---|
| Sound Pressure Level | 70 dB(A) or less |
| Type Of Product | cordless multi cutter |
| Dimensions L X W X H | 272x66x120 mm (10-3/4"x2-5/8"x4-3/4") |
| Net Weight | 0.72 - 0.88 kg |
| Brand | Makita |



