Neelkanth NUH 3220 is an undermount type of double bowl kitchen sink.It is designed to provide a sleek look to your kitchen and is best suited for congested kitchens.This sink consists of two bowls which provide efficient space for washing purpose.It is made-up of high grade stainless steel finish with a matt look for a longer life.The undermount feature of the sink provides the convenience of washing utensils easily.
Buy Neelkanth Undermount NUH 3220 Double Bowl Kitchen Sink NK DB6 M online in India at wholesale rates.If you have been looking for Neelkanth Undermount NUH 3220 Double Bowl Kitchen Sink NK DB6 M dealers, your search ends here as you can get the best Neelkanth Undermount NUH 3220 Double Bowl Kitchen Sink NK DB6 M distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad.You can purchase Neelkanth Undermount NUH 3220 Double Bowl Kitchen Sink NK DB6 M of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance.If you are bothered about the Neelkanth Undermount NUH 3220 Double Bowl Kitchen Sink NK DB6 M prices, you can be totally sure to get the best rates as Industrybuying brings you genuine Neelkanth Undermount NUH 3220 Double Bowl Kitchen Sink NK DB6 M rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you wont find anywhere else.Procure Neelkanth Undermount NUH 3220 Double Bowl Kitchen Sink NK DB6 M today and avail the best offers on your purchase.
Buy Neelkanth Undermount NUH 3220 Double Bowl Kitchen Sink NK DB6 M online in India at wholesale rates.If you have been looking for Neelkanth Undermount NUH 3220 Double Bowl Kitchen Sink NK DB6 M dealers, your search ends here as you can get the best Neelkanth Undermount NUH 3220 Double Bowl Kitchen Sink NK DB6 M distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad.You can purchase Neelkanth Undermount NUH 3220 Double Bowl Kitchen Sink NK DB6 M of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance.If you are bothered about the Neelkanth Undermount NUH 3220 Double Bowl Kitchen Sink NK DB6 M prices, you can be totally sure to get the best rates as Industrybuying brings you genuine Neelkanth Undermount NUH 3220 Double Bowl Kitchen Sink NK DB6 M rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you wont find anywhere else.Procure Neelkanth Undermount NUH 3220 Double Bowl Kitchen Sink NK DB6 M today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Neelkanth Undermount NUH 3220 Double Bowl Kitchen Sink NK DB6 M"
| SKU | PLM.KITC.STS.00389 |
|---|---|
| Brand | Neelkanth |
| Bowl Size Mm | 380 x 460 x 255 mm |
| Finish Type | Matt |
| Overall Size Mm | 813 x 510 mm |
| Overall Size Inch | 32 x 20 inch |
| Second Bowl Size Inch | 14 x 16 x 8 inch |
| Second Bowl Size Mm | 350 x 400 x 205 mm |
| Bowl Size Inch | 15 x 18 x 10 inch |
| Supplied By | Indusuno |



