Buy Nityo NI-4415 Die Grinder online in India at wholesale rates. If you have been looking for Nityo NI-4415 Die Grinder dealers, your search ends here as you can get the best Nityo NI-4415 Die Grinder distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Nityo NI-4415 Die Grinder of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Nityo NI-4415 Die Grinder prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Nityo NI-4415 Die Grinder rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Nityo NI-4415 Die Grinder today and avail the best offers on your purchase.
Related keyword-:-
air die grinder , air grinder , mini die grinder , pneumatic die grinder .
Product Specification
Product Specification for "Nityo NI-4415 Die Grinder"
| SKU | PNTC.PNT.PG.000034 |
|---|---|
| Air Pressure | 90 psi (6.3 kg/cm2) |
| Air Inlet | 1/4" |
| Hose Size | 3/8" |
| Overall Length | 173 Mm |
| Free Speed Rpm | 22000 rpm |
| Type | simple |
| Collet Size Mm | 6 mm |



