Norgren Aluminium Alloy Quietaire Heavy Duty Silencers -1-20bar MA008A
In stock
SKU
PNTC.PGC.SLR.000136
Special Price
Rs. 2,646.00
Regular Price
Rs. 3,218.00
| Sku | PNTC.PGC.SLR.000136 |
| Product Type | Quietaire Heavy Duty Silencers |
| Mfr. Model | MA008A |
| Supplied by | Indusuno |
| Lead Time | Within 4 to 7 Days |
Norgren Aluminium Alloy Quietaire Heavy Duty Silencers -1-20bar MA008A is available to buy in increments of 1
Buy Norgren Aluminium Alloy Quietaire Heavy Duty Silencers -1-20bar MA008A online in India at wholesale rates. If you have been looking for Norgren Aluminium Alloy Quietaire Heavy Duty Silencers -1-20bar MA008A dealers, your search ends here as you can get the best Norgren Aluminium Alloy Quietaire Heavy Duty Silencers -1-20bar MA008A distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Norgren Aluminium Alloy Quietaire Heavy Duty Silencers -1-20bar MA008A of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Norgren Aluminium Alloy Quietaire Heavy Duty Silencers -1-20bar MA008A prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Norgren Aluminium Alloy Quietaire Heavy Duty Silencers -1-20bar MA008A rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Norgren Aluminium Alloy Quietaire Heavy Duty Silencers -1-20bar MA008A today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Norgren Aluminium Alloy Quietaire Heavy Duty Silencers -1-20bar MA008A"
| SKU | PNTC.PGC.SLR.000136 |
|---|---|
| Operating Temperature | 2080°C |
| Operating Pressure | 120 bar |
| Type | simple |
| Female Thread | 1inch NPTF |



