Norgren Single Shut Off Quick Release Couplings 6mm 233160400
In stock
SKU
PNTC.PGC.QRC.000106
Special Price
Rs. 245.00
Regular Price
Rs. 298.00
| Sku | PNTC.PGC.QRC.000106 |
| Product Type | Single Shut Off Quick Release Couplings |
| Mfr. Model | 233160400 |
| Supplied by | Indusuno |
| Lead Time | Within 4 to 7 Days |
Norgren Single Shut Off Quick Release Couplings 6mm 233160400 is available to buy in increments of 1
Buy Norgren Single Shut Off Quick Release Couplings 6mm 233160400 online in India at wholesale rates. If you have been looking for Norgren Single Shut Off Quick Release Couplings 6mm 233160400 dealers, your search ends here as you can get the best Norgren Single Shut Off Quick Release Couplings 6mm 233160400 distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Norgren Single Shut Off Quick Release Couplings 6mm 233160400 of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Norgren Single Shut Off Quick Release Couplings 6mm 233160400 prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Norgren Single Shut Off Quick Release Couplings 6mm 233160400 rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Norgren Single Shut Off Quick Release Couplings 6mm 233160400 today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Norgren Single Shut Off Quick Release Couplings 6mm 233160400"
| SKU | PNTC.PGC.QRC.000106 |
|---|---|
| Operating Temperature | 20100°C |
| Operating Pressure | 035 bar |
| Type | simple |
| Tube Size | 6mm |



