100% Copper
13 ft connecting kit
R410A refrigerant
Air Swing: 2 way
Sleep Mode: Y
On Timer: Y
Off Timer: Y
Turbo Mode: Y
Evaporator Fin Type: Blue
Condenser Fin Type: Normal
HD Filter: Y
Buy ONIDA 1.5 Ton 3 Star Split AC SA183SLK online in India at wholesale rates. If you have been looking for ONIDA 1.5 Ton 3 Star Split AC SA183SLK dealers, your search ends here as you can get the best ONIDA 1.5 Ton 3 Star Split AC SA183SLK distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase ONIDA 1.5 Ton 3 Star Split AC SA183SLK of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the ONIDA 1.5 Ton 3 Star Split AC SA183SLK prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine ONIDA 1.5 Ton 3 Star Split AC SA183SLK rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure ONIDA 1.5 Ton 3 Star Split AC SA183SLK today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "ONIDA 1.5 Ton 3 Star Split AC SA183SLK"
| SKU | EL.ELA.CAN.00298 |
|---|---|
| Supplied By | Indusuno |
| Type Of Product | Split AC |
| Power Consumption | 1610 |
| Type | simple |
| Air Flow Indoor Hi Mi Lo | 500 CFM |
| Star Rating | 3 star |
| Cooling Capacity Btu Hr | 18000 BTU/Hr |
| Condenser | Copper |
| Capacity Ton | 1.5 Ton |
| Indoor Unit Net Gross Weight Kg | 13.5 Kg |
| Outdoor Unit Dimension Wxhxd | 913x680x378 mm |
| Outdoor Unit Net Gross Weight Kg | 47.5 Kg |
| Indoor Unit Dimension Wxhxd | 970x300x224 mm |
| Rated Eer W W | 3.19 W/W |
| Refrigerant Gas | R410A |
| Noise Level Indoor Db | 37 dB(A) |
| Cooling Capacity | 5275 W |



