Inverter Compressor
100% Copper
13 ft connecting kit
R410A refrigerant
Wide Voltage Range (160v ~ 250v)
Air Swing: 2 way
Sleep Mode: Y
On Timer: Y
Off Timer: Y
Turbo Mode: Y
Evaporator Fin Type: Blue
Condenser Fin Type: Normal
HD Filter: Y
Buy ONIDA 1.5 Ton Inverter Split AC INV18MVL online in India at wholesale rates. If you have been looking for ONIDA 1.5 Ton Inverter Split AC INV18MVL dealers, your search ends here as you can get the best ONIDA 1.5 Ton Inverter Split AC INV18MVL distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase ONIDA 1.5 Ton Inverter Split AC INV18MVL of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the ONIDA 1.5 Ton Inverter Split AC INV18MVL prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine ONIDA 1.5 Ton Inverter Split AC INV18MVL rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure ONIDA 1.5 Ton Inverter Split AC INV18MVL today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "ONIDA 1.5 Ton Inverter Split AC INV18MVL"
| SKU | EL.ELA.CAN.00293 |
|---|---|
| Sub Type | Inverter Type |
| Supplied By | Indusuno |
| Type Of Product | Split AC |
| Power Consumption | 1640 |
| Type | simple |
| Air Flow Indoor Hi Mi Lo | 518 CFM |
| Star Rating | Inverter |
| Cooling Capacity Btu Hr | 18000 BTU/Hr |
| Condenser | Copper |
| Capacity Ton | 1.5 Ton |
| Indoor Unit Net Gross Weight Kg | 11.3 Kg |
| Outdoor Unit Dimension Wxhxd | 810x558x310 mm |
| Outdoor Unit Net Gross Weight Kg | 33 Kg |
| Indoor Unit Dimension Wxhxd | 965x319x215 mm |
| Refrigerant Gas | R410A |
| Noise Level Indoor Db | 35 dB(A) |
| Cooling Capacity | 5275 W |



