100% Copper
13 ft connecting kit
R410A refrigerant
Air Swing: 2 way
Sleep Mode: Y
On Timer: Y
Off Timer: Y
Turbo Mode: Y
Evaporator Fin Type: Blue
Condenser Fin Type: Normal
HD Filter: Y
Buy ONIDA 1 Ton 5 Star Split AC SA125TDN online in India at wholesale rates. If you have been looking for ONIDA 1 Ton 5 Star Split AC SA125TDN dealers, your search ends here as you can get the best ONIDA 1 Ton 5 Star Split AC SA125TDN distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase ONIDA 1 Ton 5 Star Split AC SA125TDN of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the ONIDA 1 Ton 5 Star Split AC SA125TDN prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine ONIDA 1 Ton 5 Star Split AC SA125TDN rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure ONIDA 1 Ton 5 Star Split AC SA125TDN today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "ONIDA 1 Ton 5 Star Split AC SA125TDN"
| SKU | EL.ELA.CAN.00295 |
|---|---|
| Supplied By | Indusuno |
| Type Of Product | Split AC |
| Power Consumption | 977 |
| Type | simple |
| Air Flow Indoor Hi Mi Lo | 341 CFM |
| Star Rating | 5 Star |
| Cooling Capacity Btu Hr | 12000 BTU/Hr |
| Condenser | Copper |
| Capacity Ton | 1 Ton |
| Indoor Unit Net Gross Weight Kg | 10.5 Kg |
| Outdoor Unit Dimension Wxhxd | 848x596x320 mm |
| Outdoor Unit Net Gross Weight Kg | 36 Kg |
| Indoor Unit Dimension Wxhxd | 845x289x209 mm |
| Rated Eer W W | 3.6 W/W |
| Refrigerant Gas | R410A |
| Noise Level Indoor Db | 29 dB(A) |
| Cooling Capacity | 3517 W |



