Panasonic 1.2 Ton 5 Star Split AC CS/CU-KC15SKY5R
In stock
SKU
EL.ELA.CAN.00146
Special Price
Rs. 31,802.00
Regular Price
Rs. 41,965.00
| Sku | EL.ELA.CAN.00146 |
| Brand | Panasonic |
| Type Of Product | Split AC |
| Supplied by | Indusuno |
Panasonic 1.2 Ton 5 Star Split AC CS/CU-KC15SKY5R is available to buy in increments of 1
Operating Temp - up to 52˚ C
Moisture Removal - 6.3 Pt/h
Air Circulation (Indoor/Hi) - 16.4 m3/min, 579 ft³/min
Net Weight - 12 [40] Kg, 26 [88] Ib
Refrigerant Pipe Diameter:- Ø0.635 Liquid Side (cm), Ø1.27 Gas Side (cm)
Pipe Extension:- Chargeless Pipe Length - 7.5 m, Maximum Pipe Length - 15 m, Maximum Elevation Length - 5, Additional Refrigerant Gas - 20 g/m
Power Supply - Indoor
Buy Panasonic 1.2 Ton 5 Star Split AC CS/CU-KC15SKY5R online in India at wholesale rates. If you have been looking for Panasonic 1.2 Ton 5 Star Split AC CS/CU-KC15SKY5R dealers, your search ends here as you can get the best Panasonic 1.2 Ton 5 Star Split AC CS/CU-KC15SKY5R distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Panasonic 1.2 Ton 5 Star Split AC CS/CU-KC15SKY5R of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Panasonic 1.2 Ton 5 Star Split AC CS/CU-KC15SKY5R prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Panasonic 1.2 Ton 5 Star Split AC CS/CU-KC15SKY5R rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Panasonic 1.2 Ton 5 Star Split AC CS/CU-KC15SKY5R today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Panasonic 1.2 Ton 5 Star Split AC CS/CU-KC15SKY5R"
| SKU | EL.ELA.CAN.00146 |
|---|---|
| Rated Current A | 6.8 A |
| Supplied By | Indusuno |
| Type Of Product | Split AC |
| Type | simple |
| Star Rating | 5 Star |
| Condensor Material | Copper |
| Capacity Ton | 1.2 Ton |
| Noise Level Outdoor Db | 58 dB (A) |
| Moisture Removal L H | 3.0 L/h |
| Refrigerant Gas | R-22 |
| Noise Level Indoor Db | 48/43 dB (A) |
| Cooling Capacity | 5250 W |



