Panasonic 1.5 Ton 3 Star Inverter AC CS/CU-US18SKY
In stock
SKU
EL.ELA.CAN.00241
Special Price
Rs. 44,988.00
Regular Price
Rs. 59,365.00
| Sku | EL.ELA.CAN.00241 |
| Brand | Panasonic |
| Type Of Product | Inverter AC |
| Color | White |
| Supplied by | Indusuno |
Panasonic 1.5 Ton 3 Star Inverter AC CS/CU-US18SKY is available to buy in increments of 1
Remote Control
Unique Thing: Blue Fin Condenser, Functions: Air Conditioning
Beat the scorching summer heat with the efficient 1.5 ton PANASONIC CS-US18SKY Inverter Split AC. Its fast cooling system can bring down the room temperature quickly to give you relief from the sultry weather. You can adjust the cooling using this inverter AC's various air flow modes. This energy-efficient AC is equipped with a powerful compressor to consume less power and operate quietly, Hassle free maintenance, Copper condenser resist corrosion, Wireless remote, Copper condenser.
Buy Panasonic 1.5 Ton 3 Star Inverter AC CS/CU-US18SKY online in India at wholesale rates. If you have been looking for Panasonic 1.5 Ton 3 Star Inverter AC CS/CU-US18SKY dealers, your search ends here as you can get the best Panasonic 1.5 Ton 3 Star Inverter AC CS/CU-US18SKY distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Panasonic 1.5 Ton 3 Star Inverter AC CS/CU-US18SKY of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Panasonic 1.5 Ton 3 Star Inverter AC CS/CU-US18SKY prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Panasonic 1.5 Ton 3 Star Inverter AC CS/CU-US18SKY rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Panasonic 1.5 Ton 3 Star Inverter AC CS/CU-US18SKY today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Panasonic 1.5 Ton 3 Star Inverter AC CS/CU-US18SKY"
| SKU | EL.ELA.CAN.00241 |
|---|---|
| Supplied By | Indusuno |
| Type Of Product | Inverter AC |
| Power Consumption | 1820 W |
| Type | simple |
| Color | White |
| Star Rating | 3 star |
| Capacity Ton | 1.5 Ton |
| Outdoor Unit Dimension Wxhxd | 78x56x24 cm |
| Indoor Unit Dimension Wxhxd | 24x107x29 cm |
| Rated Eer W W | 3.6 w/w |
| Cooling Capacity | 5160 W |



