Panasonic 1.5 Ton 3 Star Split AC CS/CU-UC18RKY3
In stock
SKU
EL.ELA.CAN.00240
Special Price
Rs. 28,900.00
Regular Price
Rs. 38,135.00
| Sku | EL.ELA.CAN.00240 |
| Brand | Panasonic |
| Type Of Product | Split AC |
| Color | White |
| Supplied by | Indusuno |
Panasonic 1.5 Ton 3 Star Split AC CS/CU-UC18RKY3 is available to buy in increments of 1
Remote Control, Automatic Operation Mode (Cooling), Powerful Mode, Self Diagnosis, Sleep Mode, Manual Horizontal Air Flow Direction Control,
24 hrs On / Off Real Setting Timer
LCD Wireless Remote Controller, Auto Restart, Odour-removing Function, Dust Filter, Top Panel Maintenance Access, Blue Fin Condenser, Odour-removing Function, Dust Filter
Air Flow Direction - 2 Way Direction
Buy Panasonic 1.5 Ton 3 Star Split AC CS/CU-UC18RKY3 online in India at wholesale rates. If you have been looking for Panasonic 1.5 Ton 3 Star Split AC CS/CU-UC18RKY3 dealers, your search ends here as you can get the best Panasonic 1.5 Ton 3 Star Split AC CS/CU-UC18RKY3 distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Panasonic 1.5 Ton 3 Star Split AC CS/CU-UC18RKY3 of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Panasonic 1.5 Ton 3 Star Split AC CS/CU-UC18RKY3 prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Panasonic 1.5 Ton 3 Star Split AC CS/CU-UC18RKY3 rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Panasonic 1.5 Ton 3 Star Split AC CS/CU-UC18RKY3 today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Panasonic 1.5 Ton 3 Star Split AC CS/CU-UC18RKY3"
| SKU | EL.ELA.CAN.00240 |
|---|---|
| Current | 6.8 A |
| Supplied By | Indusuno |
| Type Of Product | Split AC |
| Power Consumption | 1560 W |
| Type | simple |
| Color | White |
| Air Flow Indoor Hi Mi Lo | 424 CFM |
| Star Rating | 3 star |
| Capacity Ton | 1.5 Ton |
| Indoor Unit Net Gross Weight Kg | 9 Kg |
| Outdoor Unit Dimension Wxhxd | 24.37 x 32.44 x 11.77 Inch |
| Outdoor Unit Net Gross Weight Kg | 37 Kg |
| Noise Level Outdoor Db | 59 dB(A) |
| Indoor Unit Dimension Wxhxd | 11.42 x 34.25 x 8.03 Inch |
| Rated Eer W W | 3.15 W/W |
| Features | Without kit |
| Noise Level Indoor Db | 48 dB(A) |
| Cooling Capacity | 5000 W |
| Compressor Type | Rotary |



