Phoenix Contact 180 mm Crimping Pliers CRIMPFOX 4 IN 1 1200101
In stock
SKU
HT.TL.PLR.CRMP.PLIR.00017
Special Price
Rs. 33,006.00
Regular Price
Rs. 40,152.00
| Type of Contact | Ferrules |
| Model No. | CRIMPFOX 4 IN 1 |
| Item Code | 1200101 |
Phoenix Contact 180 mm Crimping Pliers CRIMPFOX 4 IN 1 1200101 is available to buy in increments of 1
Buy Phoenix Contact 180 mm Crimping Pliers CRIMPFOX 4 IN 1 1200101 online in India at wholesale rates. If you have been looking for Phoenix Contact 180 mm Crimping Pliers CRIMPFOX 4 IN 1 1200101 dealers, your search ends here as you can get the best Phoenix Contact 180 mm Crimping Pliers CRIMPFOX 4 IN 1 1200101 . You can purchase Phoenix Contact 180 mm Crimping Pliers CRIMPFOX 4 IN 1 1200101 of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Phoenix Contact 180 mm Crimping Pliers CRIMPFOX 4 IN 1 1200101 prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Phoenix Contact 180 mm Crimping Pliers CRIMPFOX 4 IN 1 1200101 rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won€™t find anywhere else. Procure Phoenix Contact 180 mm Crimping Pliers CRIMPFOX 4 IN 1 1200101 today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Phoenix Contact 180 mm Crimping Pliers CRIMPFOX 4 IN 1 1200101"
| SKU | HT.TL.PLR.CRMP.PLIR.00017 |
|---|---|
| Width | 31.5 mm |
| Compression | Indent crimp |
| Type Of Contact | Ferrules |
| Stripping Length | 8 mm |
| Height | 100 mm |
| Brand | Phoenix Contact |



