Phoenix Contact 34.9x15 mmvTin-Plated Copper Yellow Ring Cable Lug C-RCI 6/M8 3240030
In stock
SKU
EL.CA.RGL.00021
Special Price
Rs. 676.00
Regular Price
Rs. 798.00
| Coating | Tin-Plated |
| Color | Yellow |
| Model No. | C-RCI 6/M8 |
| Stripping Length | 9 mm |
Phoenix Contact 34.9x15 mmvTin-Plated Copper Yellow Ring Cable Lug C-RCI 6/M8 3240030 is available to buy in increments of 1
Buy Phoenix Contact 34.9x15 mmvTin-Plated Copper Yellow Ring Cable Lug C-RCI 6/M8 3240030 online in India at wholesale rates. If you have been looking for Phoenix Contact 34.9x15 mmvTin-Plated Copper Yellow Ring Cable Lug C-RCI 6/M8 3240030 dealers, your search ends here as you can get the best Phoenix Contact 34.9x15 mmvTin-Plated Copper Yellow Ring Cable Lug C-RCI 6/M8 3240030 distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Phoenix Contact 34.9x15 mmvTin-Plated Copper Yellow Ring Cable Lug C-RCI 6/M8 3240030 of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Phoenix Contact 34.9x15 mmvTin-Plated Copper Yellow Ring Cable Lug C-RCI 6/M8 3240030 prices, you can be totally sure to get the best rates as INDUSUNO brings you genuine Phoenix Contact 34.9x15 mmvTin-Plated Copper Yellow Ring Cable Lug C-RCI 6/M8 3240030 rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you wont find anywhere else. Procure Phoenix Contact 34.9x15 mmvTin-Plated Copper Yellow Ring Cable Lug C-RCI 6/M8 3240030 today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Phoenix Contact 34.9x15 mmvTin-Plated Copper Yellow Ring Cable Lug C-RCI 6/M8 3240030"
| SKU | EL.CA.RGL.00021 |
|---|---|
| Coating | tin-plated |
| Feature | 1 |
| Type Of Product | ring cable lug |
| Ambient Temperature Operation | 20 c ... 105 c |
| Stripping Length | 9 mm |
| Length Of Insulation Sleeve | 14 mm |
| Maximum Stripping Length | 9 mm |
| Insulating Material | PA |



