Stanley STGS9125-IN Speed 11000 RPM Power 900 W Small Angle Grinder
In stock
SKU
PTL.ANG.00031
Special Price
Rs. 2,516.00
Regular Price
Rs. 3,060.00
| Type of Product | Angle Grinder |
| Sub Type | Small |
| Speed (RPM) | 11000 RPM |
| Spindle Thread | M14 |
| Power Input | 900 W |
Stanley STGS9125-IN Speed 11000 RPM Power 900 W Small Angle Grinder is available to buy in increments of 1
- Note Product comes without wheel.
Product Specification
Product Specification for "Stanley STGS9125-IN Speed 11000 RPM Power 900 W Small Angle Grinder"
| SKU | PTL.ANG.00031 |
|---|---|
| Power Input | 900 W |
| Sub Type | small |
| Wheel Dia | 125 mm |
| Speed Rpm | 11000 RPM |
| Brand | STANLEY |



