Stanley STSP125-IN Speed 13500 RPM Tile Cutter
In stock
SKU
PTL.MAC.00013
Special Price
Rs. 2,926.00
Regular Price
Rs. 3,559.00
| Type of Product | Tile Cutter |
| No Load Speed | 13500 RPM |
| Power Input | 1320 W |
| Weight | 3.1 Kg |
Stanley STSP125-IN Speed 13500 RPM Tile Cutter is available to buy in increments of 1
- Buy Stanley STSP125-IN Speed 13500 RPM Tile Cutter online in India at wholesale rates. If you have been looking for Stanley STSP125-IN Speed 13500 RPM Tile Cutter dealers, your search ends here as you can get the best Stanley STSP125-IN Speed 13500 RPM Tile Cutter distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Stanley STSP125-IN Speed 13500 RPM Tile Cutter of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Stanley STSP125-IN Speed 13500 RPM Tile Cutter prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Stanley STSP125-IN Speed 13500 RPM Tile Cutter rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you wont find anywhere else. Procure Stanley STSP125-IN Speed 13500 RPM Tile Cutter today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Stanley STSP125-IN Speed 13500 RPM Tile Cutter"
| SKU | PTL.MAC.00013 |
|---|---|
| Power Input | 1320 W |
| Type Of Product | tile cutter |
| Features | carbon brush access caps for easy access and quick change.powerful 1320w motor for highest working efficiency.125 mm capacity guard for all job-site applications.high capacity gear set for less vibration, lower noise & longer life span. |
| Wheel Dia | 125 mm |
| Accessories | wrench, key |
| Brand | STANLEY |



