STEEL-SMITH Fixed Cylinder Hold Down Action 4.9kN AOT-5095-SBFC
In stock
SKU
HT.CLP.CLM.00588
Special Price
Rs. 9,568.00
Regular Price
Rs. 11,640.00
| Port size | G 1/8 |
| Cylinder Bore | 40mm |
| Clamp Arm Opening | 90 |
STEEL-SMITH Fixed Cylinder Hold Down Action 4.9kN AOT-5095-SBFC is available to buy in increments of 1
Buy STEEL-SMITH Fixed Cylinder Hold Down Action 4.9kN AOT-5095-SBFC online in India at wholesale rates. If you have been looking for STEEL-SMITH Fixed Cylinder Hold Down Action 4.9kN AOT-5095-SBFC dealers, your search ends here as you can get the best STEEL-SMITH Fixed Cylinder Hold Down Action 4.9kN AOT-5095-SBFC . You can purchase STEEL-SMITH Fixed Cylinder Hold Down Action 4.9kN AOT-5095-SBFC of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the STEEL-SMITH Fixed Cylinder Hold Down Action 4.9kN AOT-5095-SBFC prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine STEEL-SMITH Fixed Cylinder Hold Down Action 4.9kN AOT-5095-SBFC rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won€™t find anywhere else. Procure STEEL-SMITH Fixed Cylinder Hold Down Action 4.9kN AOT-5095-SBFC today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "STEEL-SMITH Fixed Cylinder Hold Down Action 4.9kN AOT-5095-SBFC"
| SKU | HT.CLP.CLM.00588 |
|---|---|
| Cylinder Stroke | 80 mm |
| Cylinder Bore | 40 mm |
| Operating Pressure | 2-6 Bar |
| Clamp Arm Opening | 90 |
| Holding Capacity | 4.9kN |
| Brand | STEEL-SMITH |



