Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm)
Out of stock
SKU
ABRS.WMC.00009
Special Price
Rs. 392.00
Regular Price
Rs. 477.00
| SKU | ABRS.WMC.00009 |
| Model | TCTS 440 |
| Saw Disk Dia (mm) | 110 mm |
| Speed | 12000 RPM |
| Bore | 20 mm |
| Application | For Wood Cutting |
| Series | Silver Series |
| Teeth | 40 |
| Kerf | 1.8 |
| Model | TCTS 440 |
Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm)
Buy Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm) online in India at wholesale rates. If you have been looking for Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm) dealers, your search ends here as you can get the best Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm) distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm) of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm) prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm) rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won™t find anywhere else. Procure Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm) today and avail the best offers on your purchase.
Buy Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm) online in India at wholesale rates. If you have been looking for Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm) dealers, your search ends here as you can get the best Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm) distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm) of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm) prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm) rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won™t find anywhere else. Procure Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm) today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Taparia Silver Series TCT Wood Cutting Blade TCTS 440 (Saw Dia:110 mm)"
| SKU | ABRS.WMC.00009 |
|---|---|
| Kerf | 1.8 |
| Saw Disk Dia Mm | 110 mm |
| Type Of Product | TCT Wood Cutting Blade |
| Teeth | 40 |
| Speed | 12000 rpm |
| Bore Mm | 20 Mm |
| Applications | For Wood Cutting |
| Features | Sharp and Smooth Cutting |



